שם מלא *
אנא הכנס שם
טלפון *
אנא הכנס טלפון
אימייל *
אנא הכנס מייל תקין
לקוחות עסקיים
משפחות וקהילות
בר ובת מצווה
חוויות ביפו
בתי ספר
לקוחות מספרים
אודותינו
טיפים והמלצות
צור קשר

yerushalaiv

ההכנות:

 

מתי להתחיל – כדאי ומומלץ לזכור לארגן את הטיול מבעוד-מועד, ולא לחכות ל'רגע האחרון'. חצי שנה מראש זה בכלל לא מוגזם. כך תוכלו 'לשריין' לכם את המדריך המועדף, 'לתפוס' את השעה הרצויה לכם באתרים השונים וגם להזמין מקום במסעדה המועדפת עליכם.

 

סדר יום – כדאי ורצוי להתייעץ במדריך, כשאתם בונים את סדר-היום. יש לו ניסיון רב, וטיפים שיכולים להשפיע לטובה על הצלחת היום.

 

שעת התכנסות – הקפידו להזמין את המשתתפים לשעה מוקדמת יותר מהשעה בה תכננתם לצאת לדרך, או להתכנס בירושלים. כך תוכלו לוודא שתתחילו בזמן.

 

מקדם פאניקה – אחרי שתכננתם – הביטו שוב בלו"ז, ונסו לרווח את הלו"ז (לתת לכל דבר יותר זמן) תמיד יש התרחשויות לא צפויות, שימלאו את הזמנים האלה. מקסימום תשבו קצת ותפטפטו עוד. אחרי הכל זה אירוע משפחתי. לא?

 

יציאה לדרך:

 

מאחרים כרוניים - עליכם 'לצפות' מראש עיכובים אפשריים בשעת-היציאה מתחנת-האיסוף, ולהוסיף את זה לשיקולים בבניית הלו"ז.

 

רכבים פרטיים – משפחות רבות בוחרות להביא את יקיריהן לסיור בר/בת-המצווה באוטובוס מאורגן. דבר זה מומלץ, ומונע אי בהירויות ושאלות כגון "איך מגיעים להר ציון?". גם אם בחרתם שהמשתתפים יגיעו באופן עצמאי, ברכבים פרטיים, נסו לארגן 'שאטל' (הקפצה באוטובוס מאורגן) מנקודת-כינוס בשולי ירושלים (גבעת-התחמושת/ בנייני-האומה וכד') בה יש חניה בשפע, וקל יותר למצוא אותה. 'הקפצה' כזו לא עולה כמו אוטובוס צמוד לאורך כל היום, אך יכולה מאד להקל עליכם בהקפדה על לוח-הזמנים, ובניוד האנשים ממקום למקום.

 

נסיעה בירושלים – קחו בחשבון, שגם אם אתם גרים בצפת או בבאר-שבע למשל, תיסעו בתוך ירושלים, יותר מאשר שתיסעו עד אליה. הפקקים בירושלים הם עצומים, וההסתבכות בדרך יכולה לקחת הרבה יותר ממה שתצפו. גם אם אתם נהגים וותיקים ומנוסים, התייעצו עם המדריך כמה זמן לדעתו, ייקח לכם להגיע מביתכם לנקודת המפגש בירושלים.

 

חניה – כדאי להיוועץ במדריך בנוגע לחניה בנקודת ההתחלה של הסיור. בעיקר בימי שני וחמישי. שאלו אותו גם על חניה באזור הכותל, אזור המסעדה או במקומות נוספים בהם תבקרו.

 

ארוחת-בוקר – למרות שאתם רוצים 'לפנק' את האורחים, אנו ממליצים לא לעצור בדרך לירושלים לארוחת-בוקר. כל ירידה מהכביש (לצורך אוכל ושירותים) ועליה חזרה, כל ירידה מהאוטובוס ועליה חזרה – גוזלים זמן רב מאד ויקר. זמן זה תוכלו לנצל עם אורחיכם, לחוויות, לטיולים ולדברים נוספים. אם אתם רוצים לפתוח את היום באוכל, עשו זאת בתחנת המפגש בירושלים. שם תוכלו להוריד מהאוטובוס שולחן (שהעמסתם מראש) ולשים עליו כיבוד קל (אל תיסחפו בכמות הכיבוד – חשבו מה כוללת ארוחת-בוקר ממוצעת שלכם ביומיום...) או לחלופין: ארזו מראש שקית אישית לכל משתתף ובה שתיה קלה (שוקו / מיץ / מים מינרלים וכד'), סנדוויץ' או מאפה וכו'. כך יוכלו המשתתפים 'לתדלק' את עצמם לאורך המסלול.

 

יום האירוע:

 

לו"ז – סוד-הסודות להצלחת בר/בת-מצווה בירושלים, והאלמנט החשוב ביותר בהצלחת יום-טיול כזה הוא – בניית לוח-זמנים ריאלי, ועמידה קפדנית בזמנים אלו. לוח-זמנים מרווח מדי, ייצור 'קטעים מתים' ומשעממים במהלך היום. לוח זמנים צפוף מדי יגרום לכם ולאורחיכם להרגיש במרדף 'אחר הזנב של עצמכם', תחושת-החמצה, תסכול ותחושה של "לא הספקנו". השאירו לכם זמן גם ל'צילומים', להפסקות שירותים, וכד' אבל לא יותר מדי.

 

צלם ו"אנשים טובים" אחרים – אל תתפתו לשידולים של הצלם בסגנון "עוד תמונה אחת..." וכד'. זהובילו אתם את היום, והיצמדו ללוח הזמנים המקורי. הכינו את הצלם מראש מה רמת ה'בימוי' שאתם מוכנים אליה ע"מ שלא 'ישתלט' על הטקס ועל המשך היום. צלם 'אינטנסיבי' מדי מטריח גם את האורחים.

 

ליווי בכותל – בין אם מלווה אתכם מנחה או רב מטעמכם, ובין אם לאו – כדאי לכם להכיר את השירות של הקרן למורשת-הכותל. זהו שירות הניתן בחינם ובחיוך לכל משפחה החוגגת בר-מצווה. נציג מטעם הקרן שילווה אתכם ויעזור לכם (עפ"י בקשתכם וציפיותיכם) בעריכת הטקס. הנציג ישמח להביא לכם סידורים, להנחות את התפילה ואת העליה-לתורה, לדאוג לכם לבמה לקריאת-התורה, לצלם אתכם לאתר האינטרנט של הקרן, לדאוג לכם לשולחן להניח עליו את הכיבוד ועוד. להזמנת השירות לחצו כאן

 

מסעדה א' - בגלל העיכובים הבלתי-צפויים, נסו לקבוע עם המסעדה טווח רחב של שעות כדי שלא תהיו בלחץ.

 

מסעדה ב' – בקרו מראש במסעדה אליה תיקחו את אורחיכם ואל 'תסמכו' רק על המלצות מהעבר. טוב מראה-עיניים (וטעימות) ממשמע אוזניים.

 

מסעדה ג' – בחרו מסעדה בה תוכלו לקבל אזור נפרד כדי ליצור אינטימיות, וכן אפשרויות להוספת תוכנית 'אמנותית' לחלק זה ביום.

 

הטקס:

 

ציוד נלווה - דאגו מראש, והביאו אתכם תפילין וטלית ספיירים לסבא, כיפות למי שצריך וכו'...

 

מהות הטקס - תאמו בין הנוגעים בדבר - מה היקף הטקס והסגנון המתאים לכם (תפילה מלאה אם אתם שומרי-מצוות, או טקס חלקי, אם זה מה שאתם רוצים). אל תתנו ליד המקרה (או הדוד) להשפיע על כך. כדאי להיצמד להחלטתכם זו, ולא לתת ללו"ז "לגלוש".

 

מעגל מתופפים המלווה את בר/בת המצווה עד לכותל, הפך בשנים האחרונות ל'טרנד' עד שנדמה שאי אפשר לערוך טקס עליה לתורה ללא המתופפים. למרות זאת – מומלץ לנסות למצוא תחליפים למעגל-המתופפים. ממילא, בשנים האחרונות כבר לא נותנים להם להיכנס פנימה אל רחבת-הכותל העליונה. האטרקציה הזו יקרה מאד אך ממלאת דקות ספורות בלבד במהלך היום. התייעצו עם המדריך, וחפשו דברים נוספים שאפשר לעשות ביחד, שהם זולים יותר ותוכניים יותר.

 

רחבת-הכותל – אם אתם עולים-לתורה בכותל, הקפידו למצוא מקום בו גם הנשים תוכלנה לראות ולשמוע את הנעשה בטקס. ישנן אפשרויות שונות לכך והמדריך או הקרן-למורשת-הכותל ישמחו לסייע בידכם בכך.

 

בחירת מסלול:

 

החתן/הכלה – מדריך מנוסה ישמח לסייע לכם לתת 'מקום' לבר/בת המצווה במהלך הסיור (השתתפות בהדרכה, הצגה, הפעלה, נגינה וכד') זה הופך את הסיור מסיור נחמד למסע אישי מרתק ומהנה לחתן/כלה ולשאר המשתתפים.

 

עומס - אל תעמיסו סיור ארוך מדי על האורחים. בדרך כלל ביום כזה נוכחים ילדים, מבוגרים וזקנים וטווח הקשב שלהם מגיע לשעתיים עד שלוש.

 

מאמץ פיזי – על מנת להקל על המסיירים, בדקו עם המדריך את האפשרות להתחיל את הסיור מהנקודה הגבוהה ביותר במסלול. כך 'תחסכו' לכם 'עליות' ותקבלו במקום רק 'ירידות'.

 

בחירת מדריך:

 

בחירת מדריך – הכלל אומר: "כשהילדים נהנים - המבוגרים נהנים. כשהילדים לא נהנים – המבוגרים סובלים". בחרו מדריך שיודע לדבר גם אל הילדים 'בגובה העיניים'. מדריך טוב יודע לרצות גם את המבוגרים וגם את הילדים.

 

חוויתי – הדבר האחרון שאתם רוצים ביום כזה הוא 'להרביץ' במשתתפים ידע. ברור שידע וערכים הם חשובים אך חשוב לבחור מדריך שידע 'להגיש' אותם בצורה נעימה, חווייתית ומשעשעת.

 

ערכי – זה לא עוד סיור. זה התוכן שאתם יוצקים לבנכם/בתכם ביום החשוב ביותר – אל תתפשרו. בדקו היטב לקראת מה אתם הולכים. סיור ערכי ומשמעותי חשוב לא פחות מהמסעדה אליה תלכו.

 

למה כן לעשות סיפור מכל דבר - מדריך טוב הוא מדריך שיודע לספר סיפור כמו שצריך. סיפורים טובים סוחפים מייד את המשתתפים, ילדים ומבוגרים כאחד. בקשו המלצות ונסו אפילו לנכוח בסיור קיים כדי לקבל רושם.

 

הסיור:

 

מים – ברור ששתיית מים חשובה – אבל זו לא סיבה מספיק טובה כדי שתסחבו איתכם ג'ריקן של 20 ליטר לכל מקום. אתם לא במדבר. בכל פינה ניתן להיכנס, ולקנות בקבוקי מים קרים, כדי להשקות את האורחים. אם אתם מתעקשים לסחוב איתכם דברים – אתם יכולים להסתפק בכוסות ח"פ ובמגבונים.

 

סבא וסבתא – תכננו מבעוד-מועד תוכנית מגירה למקרה שסבא או סבתא, או אורח אחר שמתקשה ללכת, ירצה לעצור. התייעצו עם המדריך מראש, מה כדאי לעשות בנידון. בנוסף – אם ישנה כברת דרך ע"מ להגיע מהכותל או מהאוטובוס לתחילת המסלול – דאגו למתקשים ללכת להקפצה במונית לקטע דרך זה (קחו מראש, מהבית, מספר טלפון של תחנת-מוניות מהאזור).

 

נוחות לאם המאושרת – את אמנם רוצה להיראות במיטבך, אך כדאי שתדאגי גם לנעליים נוחות (נוסף לנעלי-העקב שקנית) וכן לבגדים נוחים. לאחר הסיור, אם אתם מגיעים למסעדה וכד', את יכולה לחזור לנעלי-העקב ולבגדים הייצוגיים.

 

סיורי בר/בת-מצווה

עיצוב: bloo |  הקמה: אלוף טכנולוגיות

face  you