שם מלא *
אנא הכנס שם
טלפון *
אנא הכנס טלפון
אימייל *
אנא הכנס מייל תקין
לקוחות עסקיים
משפחות וקהילות
בר ובת מצווה
חוויות ביפו
בתי ספר
לקוחות מספרים
אודותינו
טיפים והמלצות
צור קשר

yerushalaiv

ירושלים לעולם אינה נגמרת. גם אם נדמה לכם שראיתם וחוויתם את כולה, לא תאמינו כמה עוד פינות חמד קסומות ומקומות נסתרים מחכים לכם ממש מעבר לפינה.
אם בחרתם להעביר את סוף השבוע באחד מהמלונות שבאזור העיר העתיקה, המבחר ממש מבלבל. כן, כן. דווקא בשבת יש שפע של פעילויות וחוויות בסביבה. בפוסט זה ובפוסט הבא ננסה לגעת בחלק מהן.
באזור העיר העתיקה יש 3 מקבצים עיקריים של מלונות. מפאת הקצב המסחרר בו הם מחליפים שמות ובעלויות, לא אטרח לציין אותם בשמותיהם. במקום זה, אתם מוזמנים להיכנס לאתר של איגוד המלונות של ירושלים.

 

המלונות הקרובים לעיר העתיקה מתחלקים ל3 אזורים:

 

  • המלונות שנמצאים באזור ממילא
  • המלונות שבאזור משכנות שאננים: ממלון המלך דוד, דרך דן בוטיק (אריאל לשעבר) ועד למלון הר ציון
  • המלונות באזור מרכז העיר: מרחוב הלל ועד כיכר פריז

ראשית, כפי שתוכלו לקרוא בדף זה, אתם מוזמנים ליהנות מירושלים בשעה הנפלאה בה היא מכינה את עצמה לשבת (במיוחד שאתם פטורים ממטלה זו כי אתם מתארחים במלון). החל מהקניות בשוק 'מחנה-יהודה', דרך ריחות הבישול והאפייה, העולים מהחצרות בשכונת 'נחלאות' וכלה בהכנות הקדחתניות ובחרדת הקודש שבשכונת 'מאה-שערים' ושכנותיה.

 

יום שישי הוא יום טוב כדי לצאת רגלית לאזור שכונת גאולה ושכונת הבוכרים. שם תוכלו לטעום את הקוגעל הירושלמי האורגינאלי ביותר שתטעמו אי פעם, לצד חלות שחומות ומפתות. במזנונים בשכונת 'בית ישראל' ובמאפיות, תוכלו גם לקנות, בשקלים בודדים, קופסא ובה תערובת לא חיננית אבל מלאת נוסטלגיה של צ'ולנט ירושלמי אמיתי. צ'ולנט כמו שרק מבשלות מנוסות בישיבות חסידיות ירושלמיות יודעות להכין. אחח... אגב את הקוגעל והצ'ולנט אוכלים בעמידה ומייד, כי יש דברים שלא יכולים לחכות...

 

כשיורדת השבת על ירושלים, אני מרגיש בדרך כלל תחושה מיוחדת, שאותה אני מוצא גם בשיר המקסים של דוד ברק, בלחן של נחצ'ה ובביצוע האגדי של שושנה דמארי: שובי בת בירושלים

 

באה השבת. זה הזמן ללבוש את בגדי השבת או סתם בגדים חגיגיים, להתבשם קלות ולצאת לחוות את השבת הירושלמית. בלי שום גימיקים או הפנינג. שבת ירושלמית, כמו שרק ירושלים יכולה להציע!

 

מבחר בתי כנסת מיוחדים, בקנה מידה עולמי, נמצאים דקות הליכה מועטות מבית המלון שלכם:

 

בעיר העתיקה תוכלו להתפלל במגוון סגנונות:

 

בית הכנסת החורבה ההיסטורי – בשבת הכניסה אליו היא בחינם. אמנם אל הגג לא תוכלו להיכנס אך תראו את ארון הקודש המצופה זהב טהור בגובה 24 מטר. קראו עוד כאן

 

בתי הכנסת הספרדיים – שקירותיהם מלאים במיסטיקה ובין כתליהם שוכן סוד. קראו עוד כאן

 

ברחבת הכותל – מחכה לכם קבלת שבת מיוחדת ומוזיקלית במיוחד. חכו עד שתלמידי הישיבות בעיר העתיקה ירדו אל הרחבה בשירה ובריקודים. פשוט עונג שבת צרוף!

 

מחוץ לעיר העתיקה:

 

אם אתם חובבים חזנות – לכו אל בית הכנסת הגדול. מחכה לכם שם חוויה מרוממת.
אם אתם לנים באזור מרכז העיר – נסו את אחד מבתי הכנסת המכובדים ששם. ביניהם גם בית הכנסת בו היה מתפלל הנשיא.

 

חכמנו אמרו, שינה בשבת תענוג. לכו לישון, כי מחר מחכה לכם תוכנית מלאה.

 

כמאמר המשורר: "שבת בבוקר – יום יפה..." לאחר סעודת השבת במלון קחו נעלי הליכה קלות ובקבוק שתיה וצאו אל גיא בן הינום. הירידה אליו היא מאזור הסינמטק. טבע ירושלמי פורח שהוא חלק מהגן הלאומי סובב חומות ירושלים.
בין מצוקי הסלע הגבוהים עליהם גולשים בסנפלינג, תוכלו למצוא מספר שכיות חמדה. אחת מהן היא בית הקברות הקראי. השניה היא מנזר אונופריוס, בו תוכלו לראות במרחק נגיעה קברים אמיתיים מימי הבית השני.
אנא הקפידו לא לרדת בוואדי עד לשכונת סילוואן.

 

אם אתם מבקרים בירושלים עם ילדים תוכלו לשחק איתם במדשאות הגדולות של גן העצמאות. אתם יכולים גם לערוך תחרות ולתת פרס לילד שיגלה ראשון את הפסל של הכבשים.

 

פרס נוסף יוענק לילד שיגלה מה המספר המדויק של הכבשים המופיעים בפסל.

 

תוכלו גם להסתובב בקניון הפתוח של ממילא (פתוח לשמים אבל סגור בשבת).

 

בקניון, הנמצא בבתים הישנים של שכונת ממילא, תוכלו להסתובב בין הפסלים היפים המקשטים את הרחוב בתערוכות המתחלפות השונות.

 

בשבת אחה"צ תוכלו להגיע, בהליכה רגלית קלה, לטיילת ארמון הנציב. שם תוכלו לראות את הנוף עוצר הנשימה של בין הערביים, הצופה אל כל אגן העיר העתיקה. בטיילת נמצאים גם שרידים של אמת המים שהובילה מים לירושלים במשך כמעט 2000 שנים.

 

כל אלה הם רק חלק קטן מהדברים המיוחדים שניתן לעשות דווקא באווירה השבתית של ירושלים.

 

אם הצלחנו לגרום לכם געגועים לירושלים ורצון עז להגיע אליה מייד – אנחנו את שלנו עשינו!
ניפגש בירושלים. ועד אז- שבת שלום!

עיצוב: bloo |  הקמה: אלוף טכנולוגיות

face  you