שם מלא *
אנא הכנס שם
טלפון *
אנא הכנס טלפון
אימייל *
אנא הכנס מייל תקין
לקוחות עסקיים
משפחות וקהילות
בר ובת מצווה
חוויות ביפו
בתי ספר
לקוחות מספרים
אודותינו
טיפים והמלצות
צור קשר

yerushalaiv

מי אמר ש"יבש" בירושלים?!

 

הגעתם ל"סופשבוע" בירושלים. כל החברים שלכם 'הספידו' אתכם:
"אין מה לעשות בירושלים", "הכל סגור בשבת", "חוץ מתפילות, הפגנות של חרדים וזריקת אבנים, אין מה לעשות שם בשבת".
אז זהו, שדווקא יש! ראשית, אם אתם עדיין בשלב בחירת המלון, העדיפו מלונות הנמצאים באזור העיר העתיקה. שפע של אטרקציות מחכות לכם באזור ובמיוחד, אטרקציות שאליהן לא ניתן להיחשף בימות החול.

בואו נתחיל ביום שישי: שוק 'מחנה יהודה' פתוח ומוצף מבקרים מכל רחבי הארץ שבאים לחוות שוק כמו שרק 'מחניודה' יודע להיות. פשוט צאו לשם ותנו לרגלים שלכם להוביל אתכם. חגיגה של טעמים, ריחות, צלילים וטיפוסים ירושלמים מחכים לכם שם עד שלא תדעו עם מה להתחיל.
חזרתם למלון. אחרי אמבטיה, סעודת שבת ו'חתיכת' עיתון זה הזמן להתחיל לגלות את ירושלים המחכה שישה ימים רק לשבת. לפני שניגש לאטרקציות המיוחדות תרשו לי לסקור בקצרה את נושא המלונות בירושלים.
בירושלים מספר מקבצים מרוכזים של מלונות ועוד כמה בפריפריה. מקבצי המלונות
המלונות בכניסה לעיר, המלונות במרכז העיר, המלונות באזור משכנות שאננים וגם הפעמון (או במילים אחרות באגן העיר העתיקה) והמלונות מצפון לעיר העתיקה.
אחרי שבחרתם מלון (מומלץ להיעזר לשם כך באתר של התאחדות המלונות בירושלים. הגיע הזמן להתמקד ב'תוכנית האמנותית'.
בכתבה זו נתמקד במלונות הנמצאים מצפון לעיר העתיקה.
קצת מצפון לעיר העתיקה, על כביש מס' 1 (דרך חיים בר לב) נמצאים 3 מלונות גדולים: גרנד קורט, עץ הזית ולאונרדו. טיפה צפונה יותר נמצא מלון דן רג'נסי.
נחזור אל שלושת המלונות. אם אתם רוצים לעבור תוך דקה וחצי לעולם אחר, כל שעליכם לעשות הוא לחצות את הכביש ואתם כבר ב"מאה שערים". ליל שבת (שישי בלילה) מזמן לכם חוויה מיוחדת שקשה לדמיין – 'טיש'. 'טיש' ביידיש הוא שולחן. הכוונה היא כמובן לשולחן של ה'רֶבֶּה', ראש החסידוּת. לאחר סעודת שבת מזורזת נטולת אלמנטים של שירה, דיבורים וכד', אצים רצים החסידים (והחסידות) אל בית המדרש הגדול של העדה ומצטופפים סביב שולחנו הגדול של ה'רבה'. הם שרים בהתלהבות עצומה עד אמצע הלילה, מקבלים 'שיריים' (חתיכות מזון העוברות מיד ליד) מה'רבה' אל חסידיו ומתעלים.
אם אתם מעוניינים לחוות את החוויה המיוחדת הזו, אני ממליץ שתנסו להשתלב בקוד הלבוש (כיפה, חצאית ארוכה מאד, שרוולים עד מעבר למרפקים, חולצה לא צמודה וצבעים מינוריים) וקוד ההתנהגות (גברים ונשים בנפרד וללא פלאפונים, מצלמות וכד') המקובלים בשכונה. אני חושב שהקפדה כזו תתגמל אתכם בעת הביקור.
אל תפספסו את ה'טיש'ים של חסידות 'תולדות אהרון', תולדות 'אברהם יצחק' ופעם בחודש (בשבת מברכין) גם את הטיש של 'קרלין סטולין'.

בשבת בבוקר, אם עוד נשאר לכם כוח לאחר הטיש הגדול, צאו מהמלון בדיוק לכיוון השני ועקבו אחרי השילוט לשכונת 'שמעון הצדיק' למרגלות השכונה שהוקמה ע"י יהודים ב1890 נמצא הקבר של שמעון הצדיק.
סיפורים רבים נקשרו בשמו. קראו על כך בהרחבה כאן. במהלך כל השבת תוכלו לראות יהודים רבים מגיעים להתפלל במתחם הקבר. סמוך לקבר נמצאת מערת 'הסנהדרין'. שתי המערות, הסנהדרין ושמעון הצדיק, הן מערות קבורה חצובות בסלע מימי הבית השני.
עלו מהקבר, עיברו דרך השכונה המעורבת, יהודים וערבים, עד שתגיעו לכביש. פנו ימינה ותוכלו לראות את אנדרטת הע"ח הממוקמת כזיכרון במקום בו טבחו התושבים הערבים, בד' ניסן תש"ח, 78 יהודים שעלו להר הצופים.
המשיכו ימינה עם הכביש עד שתגיעו לכביש הראשי. חצו את הכביש ואתם נמצאים כבר ליד מלון דן רג'נסי. עכשיו אתם יכולים לבחור: לנוח לרגע במרפסת המלון הצופה לנוף ירושלמי מטריף לקראת המשך הדרך או להמשיך ישירות לטיילת הר הצופים. כדי ליהנות מהמראה המיוחד של העיר העתיקה המנמנמת את שנת השבת, עקבו אחרי השילוט המפנה לטיילת. אתם יכולים גם לבחור לבקר בבית הקברות הבריטי המיוחד ולחפש את קברי היהודים שלחמו בצבא הוד מלכותה בשחרור ירושלים.
הגיע הזמן לחזור למלון ולנוח לקראת מוצאי השבת כי ירושלים 'מבשלת' לכם שפע של מופעי תרבות.

 

לקבלת הצעת מחיר ופרטים נוספים התקשרו: 02-6535225 או השאירו פרטים באתר

עיצוב: bloo |  הקמה: אלוף טכנולוגיות

face  you