שם מלא *
אנא הכנס שם
טלפון *
אנא הכנס טלפון
אימייל *
אנא הכנס מייל תקין
לקוחות עסקיים
משפחות וקהילות
בר ובת מצווה
חוויות ביפו
בתי ספר
לקוחות מספרים
אודותינו
טיפים והמלצות
צור קשר

yerushalaiv

על המחזה
לפני תשע מאות שנים פלשו הצלבנים לירושלים. אירוע שמעולם לא הוצג על במות התיאטרון.
ההצגה "לפני כניסת שבת" מספרת את סיפורו של אברהם, היהודי האחרון של ירושלים, שארית הפליטה מהפלישה הצלבנית לעיר. לבדידותו פולשת דמות זרה, התובעת ממנו במפגיע להציג בפניה את ההתרחשויות בירושלים כפי שהיו, וכפי שהן היו יכולות להיות. התיאטרון שנבנה ביניהם מייצר והורס את ההיסטוריה והזיכרון, את רגש האחריות והשיפוט המוסרי. במרכז הדרמה עומדים יחסיהם הטעונים של האב והבן. האב, החכם יצחק, הסגור בדל"ת אמותיה של תורה ואינו שם לב לבנו הנתלש ממנו ומן הקהילה. על הפרק עומדות יכולת מנהיגותו של החכם יצחק מול בני הקהילה, ויכולותיו ההוריות.
ברגע של חולשה הוא שולח את בנו למשימה ממנה לכאורה לא יחזור בחיים, ומכאן עולות וצפות שאלות של קידוש ה' ושל מקומו בהיסטוריה האישית והחברתית, טווח הבחירות העומד לרשותו של אדם בסיטואציות של משבר, קדושה, קידוש ה' וגורל.

זהו סיפור עקידה מודרני בו האב והבן עוקדים זה את זה עקידה הדדית.

ערב שבת הוא זמן טעון שבין קודש לחול בין אסור למותר בין משפחה להלכה.
ערב שבת הוא הזמן שבו אי אפשר להתחמק יותר מהחלטות הרות גורל.

 

 

"הרעיון מקורי, התקופה לא מוכרת כל כך, על אף היותה משמעותית בעברו של העם היהודי. המחזה בנוי באופן מעניין ויפה, והתפאורה והמוזיקה בהחלט מחזיקות ומחזקות את הרושם והאפקט..." (אביגיל ארד - אתר כיפה)

 

ההצגה הופיעה כבר בהצלחה מרובה במכללת אורות, במתנ"ס גוש עציון, בתיאטרון החאן, בהיכל שלמה (דרך מורשת ישראל בעירית ירושלים), בתיאטרון המרתף, בפסטיבל "במה אחרת" בז'ראר בכר ועוד.
ההצגה מוכרת על ידי סל תרבות ארצי.


משך ההצגה כ50 דקות.
ניתן לשלב הרצאת מבוא ו/או דיון ופאנל בתום ההצגה.

 

לקבלת הצעת מחיר ופרטים נוספים התקשרו: 02-6535225 או השאירו פרטים באתר

 

עיצוב: bloo |  הקמה: אלוף טכנולוגיות

face  you